Меню

Римо-католицький костьол Воздвиження Святого Хреста

Чернівецький храм - костьол Воздвиження Святого Хреста будувався 27 років (початок будівництва – 1787 р., закінчення – 1814 р.). Костьол – одна з найстаріших кам’яних культових будівель міста. На довгий час католицька церква з її високим шпилем стала архітектурною домінантою Чернівців. Саму вежу використовували як спостережний пункт для своєчасного виявлення пожеж.

Архітектурній споруді притаманні класицистичні риси. Будівля складається з горизонтальних і вертикальних об’ємів. Головний фасад, вирішений у вигляді фальшивого чотириколонного портика доричного ордена, завершується дзвіницею та курантами. Внутрішній об’єм поділений на три нефи. Центральний має склепіння, яке утримують могутні стовпи. До вівтарної частини прилягає пізніше добудоване закриття.

 Інтер’єр костьолу збережений у первісному вигляді. Велику художню цінність складають вітражі та олійні розписи плафона. На балконі встановлений великий орган, який супроводжує богослужіння.

 В оздобленні приміщення є речі, які потрапили сюди після закриття в радянський час інших культових споруд.

В середині костьолу знаходяться дві мармурові меморіальні  дошки римо-католицьким парохам Й.Шмідту та К.Свободі. Служба в костьолі проводиться польською, українською та німецькою мовами. Один день на тиждень – четвер – відведений для служби австрійської та німецької громади.

Місце знаходження: м. Чернівці, вул. Бетховена,2